Doom game coverNaujienos Tai kas liko už kadro 

Tai, kas liko už kadro: 10 faktų, kurių veikiausiai nežinojote apie Doom seriją

Įvertinti

Nestovėdami vietoje ir toliau eidami sparčiu žingsniu į priekį, mūsų kolektyvas nori jums šiandien pristatyti naujausią įrašą rubrikoje „Tai, kas liko už kadro“ apie nuostabą ir gerus prisiminimus keliančią Doom seriją. Manome, kad pateikti faktai privers išplėsti jūsų akis kaip niekada anksčiau, sužinoti šį bei tą naujo, pasikartoti tai ką jau tikriausiai buvote pamiršę arba tiesiog linksmai praleisti laiką, atitolstant nuo kasdienybės rūpesčių. Tad skaitome, vertiname bei komentuojame!

1. Pavadinimo kilmė

Two men sitting

Atrodo, kad Doom pavadinimas iš tiesų labai šauniai prilipo sparčiai išgarsėjusiai pirmojo asmens šaudyklių ir siaubo-išlikimo elementų turinčiai žaidimų serijai. Tačiau ar kada susimąstėte kas gi slypi už šio pavadinimo reikšmės? Teigiama, kad jį nusprendė įdėti gerai žinomas programuotojas ir vienas iš kompanijos „id Software“ įkūrėjų Džonas Karmakas.

Viskas nutiko tada, kai Karmakas pamatė veiksmo sceną iš 1986-ųjų filmo „The Color of Money“, kuriame pagrindiniai vaidmenys atiteko tokiems Holivudo aktoriams kaip Tomui Kruzui ir Polui Njumanui. Tame epizode regima biliardo salė, kurioje Tomo įkūnijamas veikėjas rankoje laiko dėklą skirtą biliardo lazdoms sudėti ir netikėtai išgirsta pašalinio vyro žodžius: Ką tu slepi toje dėžėje? Kruzas tada atidaro minėtąją dėklą ir sušunka: „Doom“, kas lietuviškai reiškia lemtį.

Svarbiausiam žaidimo kūrėjui Karmakui taip patiko šis žodis, kad jis pasiryžo ir pritaikyti jį naujausiai bendrovės ruošiamai šaudyklių serijai.

2. Rėžimo „Deathmatch“ atsiradimas

Doom Deathmatch

„Deathmatch“ sąvoka žaidimų industrijoje, rodos, girdima pakankamai ilgai, bet kaip nekeista, ji savo viešpatavimą pradėjo ir Doom serijos dėka. Pavyzdžiui originalusis Doom žaidimas buvo vienas pirmųjų, kuris aname dešimtmetyje turėjo ypatingąjį „Deathmatch“ rėžimą , kol dar vystėsi tariamo „Online“ ir „LAN“ srautai.

3. Ikoniškieji Doom ginkai buvo tiesiog žaislai

NERF Pocket Rocket Missile Blaster

Niekas tikriausiai nepaneigtų fakto, kad Doom frančizė turi vienus iš kiečiausių ginklų pasirinkimų lyginant su panašaus tipo žaidimais. Bet ar žinojote, jog jie buvo atkurti pasitelkiant paprasčiausius žaislus vaikams? Praėjusiu laikmečiu „id Software“ pajėgas sudarė labai mažas darbuotojų skaičius ir nuolatos jiems tekdavo verstis iš bėdos su stulbinančiai menku biudžetu. Norėdami sutaupyti, bendrovės kolektyvas nusipirko ir panaudojo vaikiškus „Nerf“ ginklus, siekiant sukurti jų modelius Doom žaidimui. Pabaigus tokius darbus, ginklų beveik galima buvo nebeatpažinti. Jie buvo visokiausių spalvų, atspalvių, dydžių bei turėjo įvairiausias funkcijas.

4. Įkvėpti muzikos

Rock Band

Pirmųjų dviejų Doom žaidimų garso takeliai greičiausiai varė į neviltį daugelį išmėginusių šiuos unikalius „id Software“ paruoštus kūrinius. Diskutuojama, kad to priežastimi tapo didelė 1980-ųjų ir ankstyvųjų 1990 metų koncertavusių sunkiojo metalo grupių įtaka.

5. Ankstyvoji Doom versija „Knee-Deep in the Dead“ buvo nemokama

Doom Knee Deep in The Dead

Sunku patikėti, bet pirmasis žaidimo Doom epizodas „Knee-Deep in the Dead“ buvo nemokamas. „id Software“ dėl neįvardintos priežasties padarė tai ko niekas galbūt nesitikėjo – išleido šią versiją, kuri pasiekė neaprėpiamą Doom serijos gerbėjų auditoriją. Deja, likusi žaidimo dalis buvo mokama ir reikėjo pakloti atitinkamą sumą pinigų, kad galiausiai pavyktų šią Doom versiją niekeno netrukdant pereiti.

6. Doom buvo populiaresnis net už operacinę sistemą „Windows“

Microsoft Windows 95 logo

Senais laikais, vos startavus Doom epopėjai, ji sulaukė milžiniškos sėkmės ir vienu metu šios serijos žaidimai buvo instaliuoti daugelyje kompiuterių, nei vos pasirodžius tuometinei operacinei sistemai „Windows 95“.

7. Valve“ įkūrėjo pakvietimas į pagalbą dirbant prie Doom suderinamumo

Gabe Newel

Šokiruojantis faktas, tačiau pritaikant atkeliavusį Doom žaidimą prie sunkiai atmenamos „Windows 95“ operacinės sistemos aname dešimtmetyje, į pagalbą buvo pakviestas net ir dabartinės „Valve“ korporacijos įkūrėjas Geibas Niuvelas. Jis anskčiau vėl gi darbavosi prie senesnių „Windows“ versijų, bet kai pamatė Doom , tiesiog negalėjo patikėti koks tai yra svarbus „id Software“ šedevras. Taigi iškilus bėdai dėl žaidimo suderinamumo su „Windows 95“, jis pasistengė, visomis išgalėmis ją įveikti ir tai Geibui pavyko išspręsti. „Valve“ bosas kartu su paskirta „Microsoft“ inžinierių komanda darbą atliko net gi už dyką!

8. Grandiozinės interneto perkrovos

Hacker image

Nenumaldomai iššovusi į priekį Doom serija prieš keletą metų sukėlė net visuotines interneto ryšio problemas, kurios siekė paprasčiausius gyvenamuosius namus, mokymo įstaigas, įmones ar tam tikrus biurus. Be to, pasitaikė atvejų ir kai pačių bendrovių darbuotojai laisvu metu mėgavosi Doom žaidimu kartu su kitais kolegomis „Multi-player“ rėžime. Kartais jie taip įsijausdavo, kad sulėtindavo arba iš viso perkraudavo interneto tiekimą. Tai tapo tokia rimta problema visame pasaulyje, jog vienuose Žemės regionuose buvo paskirtos valandos kada ir kiek leidžiama naudotis interneto paslaugomis, ypač smaginantis prie Doom šaudyklės.

9. Doom uždraudimas Vokietijoje

Germany Flag

Nusileidęs tiesiai lyg iš dangaus Doom žaidimas 1990-aisiais taip pat sulaukė nemažos kritikos dėl esamo turinio, žiaurių momentų bei nesibaigiančių kraujo praliejimų Doom platybėse. Pasibaisėjusi tokiu žaidimu, Vokietija išleido oficialų nuosprendį, kuriame buvo rašoma, kad Doom yra netoleruotinas ir gali kelti neigiamą įtaką jaunajai kartai. Tad originaliojo Doom bei Doom antrosios dalies šioje šalyje įsigyti taip ir nebuvo galima.

10. Pamatus Doom serijai padėjo stalo žaidimas Dungeons & Dragons

Dungeons and Dragons

Ar dar kada nors svarstėte ant ko gi gludi Doom sagos pamatas? Jums turime štai tokį atsakymą. Kalbama, kad nežmoniškai prisidėjęs prie šios serijos šlovės buvo stalo žaidimas Dungeons & Dragons. Neįtikėtina, bet dar nuo mažens dalis „id Software“ kūrėjų labai mėgo šį ėjimais pagrįstą stalo žaidimą, kurio keletą reikšmingiausių elementų pritaikė ne kam kitam, o Doom serijai.

Taip pat skaitykite

Komentuoti

%d bloggers like this: