Uncharted game coversNaujienos Tai kas liko už kadro 

Tai, kas liko už kadro: 15 faktų, kurių greičiausiai nežinojote apie Uncharted seriją

Įvertinti

Nesustodami ir judėdami toliau į priekį mes kaip ir įprastai, kiekvieną trečiadienį norime pristatyti jums naujausią įrašą rubrikoje: Tai, kas liko už kadro. Šį kartą galėsite iš arčiau susipažinti su daugelio mėgiama Uncharted serija, sužinoti apie tai ko dar nežinojote ar tiesiog mintimis grįžti atgal į praeitį ir prisiminti vieną iš geriausiai vertinamų „Naughty Dog“ kūrinių.

1. Herojaus Drake‘o amžius

Uncharted game image

Per visas ėjusias ir milžiniško atgarsio sulaukusias Unharted serijos dalis, pagrindinio veikėjo Nathan‘o Drake‘o amžius iš tiesų skiriasi su kiekviena žaidimo versija. Kai pirmą kartą mes jį sutikome Uncharted: Drake‘s Fortune erdvėje, jam buvo 31 metai, o tokiose dalyse kaip Uncharted 2 ar 3, protagonisto amžius šoktelėjo net po du kartus, t.y sekė 33 bei 35 metai. Tuo metu Uncharted 4 pasaulyje Nathan‘ui buvo jau 38-eri.

2. Apstu paslėptų siurprizų

Arrested Development image

Nesudvejotume sakydami, jog Uncharted kūrėjai „Naughty Dog“ mėgsta paslaptis ir nevengia jų įpaišyti į atitinkamas žaidimo dalis. Pavyzdžiui Uncharted 3 dalies 12 lygyje sutinkamas piratų laivas „Ramses“ kaip nekeista pavadintas „The Seaward“. Įžvalgūs serijos fanai mikliai pasakytų, kad tai užuomina apie TV serialą „Arrested Development“ ir jo veikėją Gobą, kurio taip pat turimas laivas skamba tokiu pačiu pavadinimu, bet dėl kažkurios priežasties minėtasis personažas jį vadiną tiesiog „C-Word“.

3. Nesibaigiantys Nathan‘o skausmai

Uncharted game image

Uncharted epopėjos pagrindinis herojus Drake‘as turėtų jau būti miręs apie tūkstantį kartų, nuo patirtų daugelio kaulų lūžių ir į jį pataikiusių kulkų. Neįtikėtina, bet žaidimo veikėją įgarsinęs aktorius Nolanas Northas prisipažino, kad dėl Uncharted serijose kartą teko rizikuoti savo sveikata, norint perteikti ją kaip įmanoma realistiškiau. Tad šis žmogus tikrai vertas pagarbos bei užuojautos.

4. Žaidime esančią silpnosios lyties atstovę Eleną Fisher įgarsino per atsitiktinumą

Elen Fisher in Uncharted

Sunku šaltu protu suvokti, tačiau Nathan‘o Drake‘o kompanionę Eleną įgarsino visai su žaidimo serija anksčiau nesusieta mergina taip pat aktorė Emily Rose. Ji pakvietė artimiausią savo draugę specialiai į Uncharted perklausas, bet įdomumo dėlei nuėjo ir pati asmeniškai. Galiausiai viskas baigėsi tuo, jog aktorę pakvietė tarsi iš niekur prie žaidimo kūrimo darbu stojusi režisierė Amy Hennig.

5. Šokiruojanti akimirka išvydus naują personažą – Charlie Cutter‘į

Charlie Cutter

Vienas didžiausių Uncharted serijos netikėtumų buvo toks, kad žaidimo kūrėjai Uncharted 3:Drake‘s Deception dalyje pristatė grynų gryniausiai veikėją panašų į Holivudo žvaigždę Džeisoną Stathamą. „Naughty Dog“ jį iš anksto pavadino Charlie Cutter‘iu. Deja, bet laiko buvo skirta per mažai, jog su juo Uncharted gerbėjai būtų artimiau susipažinę. Personažas prasmego skradžiai į žemę trečiosios dalies viduryje.

6. Drake‘o sąsaja su komiku Džoniu Knoksvilu

Drake from Uncharted and Jhony Knoksvil

Uncharted lyderiu laikomas Nathan‘as Drake‘as geriausiai prisimenamas kaip herojus, kuris į nuotykius leisdavosi dėvėdamas džinsus kartu su atlapotais marškiniais. Manoma, kad tokiam veikėjo įvaizdžiui įtaka darė kaskadinių triukų meistras, aktorius bei komikas Džonis Knoksvilas. Pagal šį aktorių tam tikros Nathan‘o žaidimo modelio detalės buvo ir atkurtos. Vis dėlto, tolimesnėse Uncharted dalyse Drake‘as tapo visai nepanašus į tokį koks buvo anksčiau.

7. Klijuojamos kitų žaidimų etiketės

Uncharted game image

Atvirai kalbant, Uncharted dažniausiai yra palyginama su Tomb Raider žaidimų serija, kurios turi begalę panašumų kaip patrauklūs ir ganėtinai atidirbti veikėjai, ieškantys lobių pačiuose egzotiškiausiuose Žemės kampeliuose. Įdomu tai, jog dar 2007 metais, kai pasirodė Uncharted: Drake‘s Fortune žaidimas, jam labai greitai buvo priklijuota šmaikšti etiketė skambanti „Dude Raider“. Tai įvyko vien dėl to, kad pastaroji Uncharted dalis beveik nenutolo nuo Tomb Raider, ypatingai pabrėžiant persipinusius žaidimo herojus.

8. Viktoro Sullivano lėktuvas

Uncharted game image

Dar viena pikantiška Uncharted žaidimų detalė yra ta, kad vienoje iš pirmutinių dalių buvo įmanoma pastebėti vieno iš personažų Viktoro Sullivano privatų lėktuvą „The Hog Wild“, kurio tokį pat pavadinimą galima rasti ir atitinkamoje Crash Bandicot serijos dalyje.

9. Naro kostiumas „Ottsel“

Uncharted game image

Jau sakėmė, kad „Naughty Dog“ mėgsta įpinti paslaptis Uncharted serijoje. Vertėtų prie to pridurti ir tai, jog ankstesnėje žaidimo Uncharted: Drake’s Fortune dalyje Nathan‘ui pirmajame lygyje tenka apsirengti gluminančiai atrodančiu ir „Ottsel“ pavadintu kostiumu. Šaltu protu sudėtinga suvokti, tačiau jis yra lygiai toks pat kaip herojaus Daxter kostiumas iš besidriekiančios Jak & Daxter žaidimų kolekcijos. Be to, tvirtinama, kad jis sukurtas iš tiksliai nepaminėtų gyvūnų odos. Taigi, ko Uncharted horizonte tik nerandame!

10. Pirmasis platininis trofėjus

Trophys

Sunku ir besuskaičiuoti kiek laiko praėjo nuo tada, kai žaidimų industrijoje buvo pristatyta įvairiausių apdovanojimų sistema. Faktas tas, kad tai nenutiko iki 2008-ųjų, kurių eigoje PlayStation 3 turėtojai pirmą kartą galėjo išvysti tam tikrus prizus už pasiekimus tam tikruose žaidimuose. Uncharted serijai tai nebuvo išimtis. Tai buvo viena pirmųjų serijų, turėjusių ypatingą trofėjų teikimo sistemą. Aišku, jog prireikė nemažai laiko, kad naujovė įsigaliotų, bet kaip matoma ji atsipirko su kaupu.

11. Uncharted vice prezidento vaikai žaidime

Uncharted game image

Ar būtumėte pagalvoję, kad kažkas neapsieis ir be savo vaikų atvaizdavimo kompiuteriniuose žaidimuose? Jei jūsų atsakymas yra ne, vadinasi šį kartą neabejotinai apsirikote. „Naughty Dog“ vice prezidentas Cristophe‘as Balestra‘s sykį sugalvojo į Uncharted 2: Among Thieves įpinti ne ką kitą, bet savo vaikus. Jie sudaro labai mažą, tačiau labai įsimintiną rolę 16-ame žaidimo lygyje. Juos galima rasti viename žaidime pavaizduotame Tibeto kaime, kuriame Drake‘as kartą pabudo po to, kai jį išgelbėjo vietinis tyrinėtojas Tenzin‘as.

12. Nathan‘o šlovei užkirto kelią Japonų cenzūra

Uncharted game image

Visi Uncharted serijos žaidimai pasižymi daugeliu susišaudymų, veiksmo scenų, smurto protrūkių bei kraują stingdančių momentų. Visi šie faktoriai taip lengvai nepraėjo japonams, kad jie nusprendė uždėti pirmajam Uncharted žaidimui cenzūrą. Tad mėgautis juo tapo ne taip ir smagu, lyginant su kitais pasaulio gyventojais.

13. Drake‘o motto nevisada suprantamas

Uncharted game image

Uncharted protagonistas Nathan‘as Drake‘as visada kartu nešiojasi žiedą, kuris, kaip tvirtinama, priklauso anglų keliautojui kapitonui Serui Francis Drake. Ant jo užrašyti lotyniški žodžiai „Sic Parvis Magna“ pasak Nathan‘o tai reiškia sunkiai užtarnautą didybę. Deja, daugelis Uncharted serijos mylėtojų su tuo nesutinka, o viską pataiso į frazę „su nauja pradžia atveriami nauji keliai, vedantys tiesiai į šlovę“.

14. Tikra tiesa apie nuodėmingąjį piratą Henrį Averį

Uncharted game image

Uncharted 4 versijoje, kitaip nei ankstesnėse serijos dalyse, gyvenimiškų istorijų randama pakankamai nemažai, o vieni iš svarbiausių laikomi nusižengusio piratų karaliaus Henrio Avery gyvenimiški nutikimai. Iš tikrųjų jis pasiekė labai daug, buvo vienas sėkmingiausių XVIIa. Anglijos piratų, kėlusių grėsmę aplinkinių valstybių gyventojams. Tokios pastebimos asmenybės atvaizdavimo žaidime negalėjo atsisakyti ir Uncharted kūrėjai, kurie pasiryžo viską nuodugniai pateikti visiems ištikimiems nuotykių serijos gerbėjams.

15. Nežmoniškai ilgai trukę darbai prie Uncharted 4: Thiefs End dalies

Uncharted 4 for playstation

Pirmieji Uncharted žaidimai pasirodė kas du metus, o pavyzdžiui su vėliausiuoju Uncharted 4: Thiefs End produktu viskas nutiko visai kitaip. Žaidimo kūrimo procesas truko beveik penkerius metus, studiją „Naughty Dog“ tuo metu išgyveno nepačius geriausius metus, studiją „Naughty Dog“ 2014-aisiais paliko jau aptarta režisierė Amy Hannig, po jos į kompaniją buvo pakviesti The Last of Us projekto vadovai Neilas Drukmanas bei Briusas Straley. Tai kainavo neįtikėtinai daug laiko, ko pasekoje apie aštuonis mėnesius naujasis Uncharted žaidimas buvo paliktas nuošalyje.

Taip pat skaitykite

Komentuoti

%d bloggers like this: