9 faktai, kurių nežinojote apie Counter-Strike seriją
Naujausias straipsnis mūsų rengiamoje trečiadienio rubrikoje „Tai, kas liko už kadro“ jau čia! Šią popietę jus mielai kviečiame pasižvalgyti po nežmoniško atgarsio sulauksią žaidimų seriją Counter-Strike. Manome, kad papildysite turimas žinias ar bent prisiminsite kai ką reikšmingo, skaitydamį gaiviausią 9 faktų rinkinuką. Taigi, nenuobodžiaujame ir linkime gero skaitymo!
1. Counter-Strike pradžia
Idėja sukurti daugelio žaidėjų jau pamiltą šaudyklių seriją Counter-Strike kilo amerikiečių koorporacijai „Valve“, kai jau buvo išleistas legendiniu tapęs Half-Life projektas. Pirmiausiai, ankstyvoji žaidimo versija buvo tarsi modifikacija pastarajam kūriniui, tačiau, kai garsiosios bendrovės vadovai pasikvietė šaudyklės išradėjus Minh‘ą Lee ir Jess‘ą Cliffe, reikalai pradėjo judėti dar sparčiau.
Buvo stengtasi vienus žaidimo elementus pakeisti kitais, kai ką pašalinti ir galiausiai pristatyti visiškai baigtą žaidimą. Įdomu ir tai, kad populiariausiu Counter-Strike rėžimu tapęs „Bomb Defusal“ nebuvo pastebėtas iki tol, kol atkeliavo 4.0 „Beta“ versija.
2. Apie žaidimo tematiką
Remiantis originaliosios Counter-Strike modifikacijos sumanytoju Lee, dvi svarbiausios šaudyklės pusės: specialieji antiteroristinių pajėgų daliniai ir patys teroristai buvo pasirikti tam, jog tuo metu tokių žaidimų, kurie koncentruotųsi į tokį stilių praktiškai nebuvo. Minh‘as svarstė, kad CS ankstyvaisiais metais buvo tarsi tikra mistika, priek kurios reikėjo prirasti.
3. Pirmoji fanų pagalba
Counter-Strike serijos pirmtakas buvo unikalus tuo, kad visi jame buvę žemėlapiai beveik buvo sukurti ištikimo gerbėjų rato dėka. Vis dėl to nevisiems pavyko išvysti savo dirbinį žaidime, nes keletas iš jų tiesiog neatitiko kūrėjų keliamus reikalavimus.
4. Įkvėptas Team Fortress 2
Įspūdingosios šaudyklės turbūt niekaip neįsivaiduotumę be dažnai sutinkamo žemėlapio de_dust, tiesa? Neįtikėtina, bet jį sulipdė modeliuotojas Dave‘as Johnson‘as per gana trumpą laiką, kai buvo nutekinta kito populiaraus šedevro Team Fortress 2 nuotrauka, apie tai kaip turėtų atrodyti naujausia vietovė tame žaidime.
5. Automobilių lenktynės žaidime?!
Kartą, Counter-Strike erdvėje buvo galima pamatyti žemėlapį pramintą de_jeepathon2k, kuriame puikavosi du kontroliuojami džipai. Prie jų turėjo sėsti dviejų skirtingų žaidimo pusių dalyviai ir lenktyniauti tarpusavyje netoli besidriekiančioje trasoje. Gaila, bet po kiek tai laiko, kūrėjai nusprendė tokį žemėlapį pašalinti dėl didelio neigiamų atsiliepimų kiekio bei akis badančių „bugų“.
6. AWP – nenugalima jėga
Siaubą priešininkamas varantis ginklas su optiniu taikikliu dar labiau žinomas AWP sąskambiu yra neatsiejamas CS serijos perlas. Ar tai bebūtų Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source ar Counter-Strike: Global Offensive, jį išmestinegalima jokiais būdais. Kai Counter-Strike pirmtakas gyvavo 1.1 versijoje, paėmus grėsmingąjį AWP, buvo įmanoma nudėti oponentą pataikius net į bet kokią jo kūno vietą žaidime.
Pasirodžius 1.5 prototipui, pasikeisti esamą ginklą į minėtąjį AWP pasidarė kiek sudėtingiau, be to, nemažai žaidėjų pareiškė kritiką dėl pasikeitusios pataikymo tikimybės, pavyzdžiui paleidžiant kulką į varžovo blauzdą. Galiausiai pagrindinės žaidimo silpnybės buvo užlopytos atskriejus paskutiniajai 1.6 šaudyklės versijai.
7. Kraupus incidentas
Ar kada pagalvojate kaip gali jaustis jūsų priešininkas, kai jį pastoviai nugalite tam tikrame kompiuteriniame žaidime? Tikriausiai ne kaip. Kalbant apie CS žaidimą sykį nutiko toks incidentas, kurio veikiausiai niekas nepateisins.
Vienas šaudyklės mėgėjas tiksliai neįvardintame serveryje nuolatos dominavo prieš kitą Counter-Strike pasaulyje sutiktą varžovą, kuris padarė tai kuo niekas negalėjo patikėti. Jis nežinomu būdu sugebėjo sužinoti oponento asmeninę informaciją, atsekti ir surasti jį viename Prancūzijoje mieste.
Ką jūs galvojate? Nekaltas žmogus buvo užpultas peiliu lyg iš niekur gatvėjė, tačiau jam pavyko išgyventi. Skriaudikui bausmės nepavyko išvengti – buvo suimtas ir uždarytas į kalėjimą.
8. Negalią turintis žaidėjas, kuris stebina visus profesionalus
Manote žaisti žaidimus be rankų ir kojų yra neįmanoma? Pagalvokite iš naujo! Counter-Strike: Global Offensive gerbėjas ir tuo pačiu „Twitch“ platformos streameris Michael‘as Olsonas slapyvardžiu handi, labai liūdna, bet neturi galūnių, tačiau tai jam nesutrukdo leisti laiką prie CS:GO, įkrėsti į kailį kitiems, tiesiogiai transliuoti savo varžybas ir laimėti begalę šaunių prizų.
9. Proga išbandyti visus Counter-Strike ginklus realybėje
Las Vegase, Nevados valstijoje (JAV) galima nuvykti į ypatingą šaudyklą, kurioje jums bus suteiktas šansas nuodugniai prisiliesti prie kiekvieno CS žaidime esančio ginklo bei juos išbandyti. Už tokį malonumą tektų pakloti apie 696 JAV dolerius.