Street Fighter game imageNaujienos Tai kas liko už kadro 

Tai, kas liko už kadro: 10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie Street Fighter seriją

Įvertinti

Dar vienas trečiadienis ir dar vienas naujausias įrašas mūsų rubrikoje „Tai, kas liko už kadro“. Šiandien gerbiamai publikai norime pristatyti šviežutėlį dešimties faktų rinkinį apie net 30 metų jau turinčią kovinių žaidimų seriją Street Fighter. Tikimės, kad linksmai praleisite tokio gražaus trečiadienio popietę ir pasipildysite žinių bagažą skaitydamį šį, ką tik iškeptą straipsnį. Tad gero skaitymo!

1.Street Fighter pavadinimo kilmė

Žaidimui buvo suteiktas Street Fighter vardas, norint pagerbti 1974 metais japonų išleistą kovos menais praturtintą filmą „The Street Fighter“ arba kitaip vadinamą „Clash, Killer Fist!”. Jame svarbiausią vaidmenį atliko gimtosios šalies aktorius Shinichi „Sonny” Chiba.

2. Viską griaunanti žaidimo kovų sistema

Teigiama, kad Street Fighter serijos atsvaros tašku laikoma antroji žaidimo dalis (Street Fighter II), kurioje nepalyginamai su pirmąja versija buvo perdaryta varžovų atakavimo, gynybos ir kombinacijų taikymo sistema.

Street Fighter II logo

3. Patekimas į Gineso rekordų knygą

Kovinių Street Fighter žaidimų frančizė yra įtraukta į pasaulio Gineso rekordų knygą vien dėl milžiniškos sėkmės ir ilgai tebegyvuojančios serijos, kuri su vėliausia Ultra Street Fighter II: The Final Challengers dalimi bendrai sudaro net 127 pristatytus žaidimus. Tai bent!

Guinness World Records logo

4. Apie pardavimus

Nuo to karto, kai buvo sukurtas Street Figter II žaidimas, jo kūrėjai „Capcom“ sulaukė neįtikėtino atgarsio, atnešusio sunkiai protu suvokiamą pelną už parduotas kopijas. Skaičiuojama, kad bendrovė labiausiai maudėsi piniguose nuo 1993 iki 1995 metų, kai tada sukaupė šokiruojančias 1.5 milijardą dolerių siekiančias pajamas. Šiuo metu dabartinė kompanija pinigų stygiumi taip pat nesiskundžia.

Chart up

5. Daugelį žaidėjų sugluminusi frazė

Originaliajame Street Fighter žaidime buvo galima išgirsti plačiai nuskambėjusią frazę: „Jūs privalote įveikt Sheng Longą, kad išliktumėte gyvi“. Angliškai tai skambėtų taip: You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Ją ištarė ne kas kitas, o ryškiausiais žaidimo veikėjas Ryu. Įdomu, kad vos išgirdę tokį neilgą sakinį fanai kaip mat pašėlo, galvodami kur gi čia šuo pakastas. Nepraėjus mėnesiui po tokios diskusijų virtinę užvirusios replikos, Street Fighter sumanytojai „Capcom“ pareikšė, jog tai tik buvo pokštas, kurio nereikėjo taip sureikšminti.

Street Fighter 3 Da Boss is back

6.Street Fighter herojus…riteris

Nesuklysime sakydami, kad pirmoji Street Fighter veikėjų banga susidūrė su tam tikrais nemalonumais. Vienas iš jų buvo veikėjas – Vega, kuris internautams priminė viduramžių laikų riterį. Juokinga, bet kūrėjai greitai pasimokė iš padarytos klaidos ir minėtąjį herojų pakeitė „ispaniškuoju nindze“.

Street fighter knigh heroe pattern

7. Žaidimas sulaukė ir reprezentacinio filmo

Tikra tiesa! 1994 metais kino sales pasiekė amerikiečių ir kartu su japonais kurtas filmas tokiu pat pavadinimu „Street Figher“ (liet. Gatvės kovotojas). Prie jo stulbinamai prisidėjo iš Filadelfijos (JAV) kilęs režisierius Styvenas Edvardas de Souza. Filmas neapsiėjo ir be tokios Holivudo žvaigždės kaip Žano Klodo van Damo.

Street Fighter film

8. Pirmoji Street Fighter moteriškosios lyties atstovė

Kovotoja pseudonimu Chun-Li buvo pirmoji moteris, kurią buvo įmanoma valdyti vos buvo išleista originalioji Street Fighter dalis. O tuo tarpu per visą kompiuterinių žaidimų istoriją ankstyvąja ir virtualiąja mergina buvo laikoma veikėja iš 1985 metų kūrinio Typhoon Gal 5.

Street fighter game image

9. Street Fighter II kovotojų gausa

Street Fighter antroji dalis tikrąja to žodžio prasme buvo viena iš įsimintiniausių per visą šios serijos dominavimo laikotarpį, kadangi visiškai pralenkė savo pirmtaką su neapčiuopiamu herojų kiekiu. Jie visi pasižymėjo unikaliomis savybėmis, puolimo strategijomis ir svarbiausia – kertiniais ir gyvybę beveik atmiančiais judesiais. Iš viso žaidime buvo sutinkama net 16 skirtingų herojų!

Street Fighter 2 game cover

10. Nesustabdomas duetas

Ken ir Ryu yra vieni iš tų svarbiausių veikėjų, kurie praktiškai pasirodė kiekvienoje Street Fighter serijos dalyje, įskaitant ir origanlųjų žaidimą. Vienintelis kartas, kai Ryu nepasirodė su savo bičiuliu Ken buvo tada, kai kūrėjai anonsavo Marvel VS. projektą.

Street fighter game picture

Taip pat skaitykite

Komentuoti

%d bloggers like this: