10 faktų, kurių veikiausiai nežinojote apie Halo seriją
Trečiadieniui įgaunant pagreitį, mes skubame jums pristatyt patį šviežiausią įrašą mūsų rubrikoje „Tai, kas liko už kadro“. Šiandien turėsite puikią galimybę iš arčiau susipažinti su fantastine šaudykle Halo ir jos subtilybėmis. Tikimės, kad parinkti faktai bus verti jūsų dėmesio ir padės prisiminti jau galbūt pamirštas akimirkas, kurios kažkada paliko neišdildomą įspūdį leidžiant laisvalaikį prie Halo žaidimų. Tad skaitom, vertinam ir komentuojam!
1. Nuo pat pradžių žaidimas nebuvo laikomas šaudykle
Išaušus 2001 metams, kai video žaidimų kūrėjai „Bungie“ pristatė originaliąją Halo dalį Halo: Combat Evolved, kurią daugelis sutiko labai skeptiškai. Keista, tačiau nepaisant gausių fantastinių ir šaudymo elementų žaidime, jį tuo metu pavadino tiesiog strateginiu projektu, vėliau sukėlusiu tikrą diskusijų bangą.
2. Ankstyvosiomis dienomis iš Halo nebuvo tikimasi labai daug
Nepaisant žaidimų industriją supančių stereotipų, buvo tikėtasi, kad Halo serija ilgai neužsibūs ir tam tikru momentu greitai subliūkš kaip koks oro balionas. Neįtikėtina, bet įvyko visiškai kitaip, nei manė daugelis Halo sukritikavusių žmonių. Prie Halo dirbusių studijų „Bungie“ ir „Ensemble Studios“ dėka, buvo išleista net 13 šio nuostabaus šedevro dalių.
3. Apie žaidimo legendą Master Chief
Sunku pagalvoti, bet Halo ikona tapęs išgalvotas bei pagrindiniu tapęs veikėjas Master Chief arba MCPON John-117 labai sparčiai įsismelkė į žaidimą išbandžiusių asmenų širdis. Kalbama, kad jam nebuvo lygių net ir su tokiu Metal Gear epopėjoje buvusiu herojumi Solid Snake. Įdomu, tai, jog vos spėjo įsibėgėti Halo kūrėjai su darbais, protagonistui Master Chief turėjo sukakti apie 40 metų.
4. Režisieriaus Džeimso Kamerono ryšys su Halo serija
Ar pastebite kokių nors panašumų tarp Halo žaidimų ir spaudoje gerai girdimo kanadiečių kino režisieriaus Džeimso Kamerono (James Cameron)? Atvirai kalbant, vieną sykį Halo kūrėjai prisipažino, jog įkvėpimo prie galo nemačiusios šaudyklinių žaidimų serijos buvo semtasi būtent iš Kamerono išleisto filmo Avatar.
5. Apie Halo pirmtako lygius
Pirmasis Halo serijos žaidimas pasak „Bungie“ turėjo pasžymėti 25 lygių sistema, bet dėl tiksliai neįvardintos priežasties, kūrėjai nusprendė jį sutrumpinti vos iki 10 misijų.
6. Iškalbinga Halo 2 frazė „Noob Tube“
Grįžkime atgal į praeitį, į 2004 metus. Dar tada vienas žaidimo gerbėjas, slapyvardžiu „67thRaptorBull“ išrėžė visą susikaupusį pykti tiems patiems Halo vadovams dėl kvailai atrodančios ir veikiančios patrankos Class-2 Projectile. Neapsikentęs jis nusprendė ją pavadinti šmaikščiu pavadinimu „Noob Tube“, kuri prilipo pakankamai ilgam laiko tarpui ir kiti Halo fanai nepabijojo pakartoti tokios juokingai skambančios frazės.
7. Apie knygas, kurios yra paremtos Halo žaidimu
Stulbinama, tačiau šalia tokios grandiozinės Halo žaidimų serijos buvo parašyta net keletą knygų, kuriose aprašomos istorijos beveik nesiskyrė nuo šaudyklėje pavaizduotų įvykių. Vienų šaltinių duomenimis, visas pristatytas knygas nusipirko net 11 milijonų pasaulio gyventojų. Tiesiog nerealu, tiesa?
8. Klaidinantis veikėjos Cortanos balsas
Nesuklysime sakydami, kad viena iš labiau pastebėtų herojų Halo žaidime buvo moteriškosios lyties atstovė Cortana, kurią įgarsino viena amerikiečių aktorė. Glumina tai, jog tam tikruose epizoduose veikėjos kalba kartais primindavo iš Anglijos kilusių žmonių kalbėjimo toną. Turbūt atsakyti į tokį klausimą gali tik patys Halo serijos kūrėjai.
9. Apie dialogų apimtis
Teigiama, kad Halo 2 dalį sudarė įspūdingas skaičius dialogo linijų, kurių buvo net 14 000. O pavyzdžiui po jos ėjęs Halo 3 žaidimas jų turėjo apie 39 000. Kaip jums tai?!
10. Dangų siekiantis Halo pelnas
Halo serija yra tokia pelninga, kad apytiksliai paskaičiavus, per visą jos viešpatavimą nuo 2001 metų iki pat dabar buvo parduota 3.4 milijardai žaidimo kopijų. Tokio pardavimų rekordo galima sakyti dar tikrai nėra niekas pasiekęs. Na, matyt, Halo tai neabejotinai buvo lemta.