Sonic the HedgehogNaujienos Tai kas liko už kadro 

10 faktų, kurių nežinojote apie Sonic žaidimų seriją

Įvertinti

Štai, pagaliau atėjo metas mūsų trečiadienio rubrikai „Tai, kas liko už kadro“! Šiandien visus gerbiamus skaitytojus kviečiame pasidairyti po bene įdomiausius Sonic žaidimų serijos momentus bei etapus, kurių neįmanoma pamiršti. Tikimės, kad straipsyje rasite vertingos informacijos, pasipildysite seniau įgytas žinias ar praturtinsite jas atsirinkdami jums naudingus faktus. Tad delsti tikrai nereikėtų!

1.Kaip viskas prasidėjo

Prieš sukuriant pirmąjį Sonic serijos žaidimą, pirmiausiai buvo sugalvotas specialus prototipas, kuriame buvo galima pamatyti atsitiktinai parinktą herojų, riedantį toli besitęsiančiame vamzdelyje. Skamba keistai, bet tuometiniui programuotojui Yuji Naka, žinoma, teko pradėti nuo dugno, kad būtų įmanoma paruošti algoritmą, leisiantį perteikti sudėtingą veikėjo Sonic‘o judėjimą iš vienos vietos į kitą.

Sonic game image

2. Sonic‘as – triušis pavirtęs ežiu?

Prieš daugelį metų , kai dvi garsios pasaulinės kompanijos „SEGA“ ir „Nintendo“ labai įtemptai varžėsi tarpusavyje, pagrinde dominavo vien tik Mario žaidimai, kurių būtis kėlė tikrą nerimą būtent „SEGA“ bendrovės vadovams. Kartą buvo nuspręsta, jog reikia sukurti tokią žaidybinę asmenybę, kuri taptu rimtu konkurentu ne kam kitam, bet visai Mario divizijai.

Sonic the Rabbit prototype

Įdomu tai, kad jau ilgą laiką atmenamas ežiukas Sonic‘as iš tikrųjų galėjo būti pavojų keliančiu triušiu, panaudojančiu savo milžiniškas ausis, jog įveiktų kelyje pasitaikiusius blogiečius. Deja, tokios minties „SEGA“ atsisakė vien dėl techninių problemų ir nusprendė galiausiai pasilikti ties greitu, susiriesti ir lėkti stulbinančiu greičiu gebančiu ežiuku.

3. Pagrindinis žaidimo veikėjas galėjo vadintis visiškai kitaip

Sonic game image

Po to, kai „SEGA“ pradėjo nenuleisti akių nuo Sonic žaidimų, vienas jų dizainerių Naoto Ohshima pateikė siūlymą Sonic‘ą pavadinti Mr. Needlemouse, o ne kaip kitaip. Tokia grafikos meistro idėja, aišku buvo apsvarstyta, tačiau gaila, bet jos buvo atsisakyta.

4. Kitų įtaka Sonic žaidimui

Kalbama, jog žaidimo kūrėjai herojų Sonic‘ą sulipdė pasitelkdami animacinio serialo „Felix the Cat“ veikėją – juodą katiną su baltu veidu, kurio galvos didys Sonic išradėjams labiausiai įstrigo. Taip pat buvo remtasi komiksų ir animacinių filmų personažu Peliuku Mikiu (Mickey Mouse) bei anapilin iškeliavusio pop muzikos dievaičiu Michaelu Jacksonu. Šio atlikėjo spalvingieji batai iš albumo „Bad“ buvo perdaryti virtualioje erdvėje ir pritaikyti Sonic‘ui.

Sonic game image

5. Darbas prie Sonic garso takelio

Teigiama, kad foninę muziką Sonic žaidimams daugiausiai kūrė japonų muzikos grupė „Dreams Come True“, kuri iškilo dar 1988 metais. Ji taip pat prisidėjo prie tokios kino juostos kaip „Sleepless inSeattle“ ir animacinio filmo „The Swan Princess.“

Dream come true

6. Kur viskas vyksta?

Sonic‘o namais laikoma fantastinė vietovė – Pietinė sala (South Island), kuri randasi išgalvotoje Mobius planetoje. Neįtikėtina, tačiau originaliojo žaidimo versijoje esantys „Green Hill Zone“ lygiai buvo sukurti remiantis saulėtosios JAV valstijos – Kalifornijos kraštovaizdžiu.

Sonic game image

7. Techniškai, Sonic‘as nebuvo greitas

Atsižvelgiant į turimas žaidimo instrukcijas, greituolis Sonic‘as realiai nebuvo toks greitas kaip galvota anksčiau. Manoma, kad visą galią jam suteikia išskirtinieji sportbačiai, kuriuos jis dėvi kiekvienoje serijos dalyje. Taigi, kokiomis nors antgamtinėmis galiomis žaidimo veidas tikrai nesipuikavo.

Sonic game image

8. Kas prisidėjo prie žaidimo?!

Diskutuojama, kad anksyvojoje Sonic žaidimo versijoje yra galima pamatyti slaptą pranešimą, kuriame randami visų asmenų vardai ir pavardės, kurios pateiktos juodame fone ir juodomis raidėmis, jog niekas to negalėtų išvysti. Vis dėl to panaudojus tam tikrą čyterių programą, jas įmanoma iššvysti.

Sonic game image

9. Sonic‘as nemoka plaukti

Tada, kai „SEGA“ paruošė reikšmingiausio Sonic žaidimo personažo modelį, buvo manyta, kad ežiai nemoka plaukti ir to pasekoje, kūrėjai padarė taip, jog būnant herojui per ilgai vandenyje, jis tiesiog greitai nuskęsta. Tikrovėje, tai visiška netiesa, bet ką jau bepadarysi…

Sonic game image

10. Sonic’as švenčia daugiau negu vieną gimtadienį!

Video žaidimų industrijoje Sonic’o gimtadieniu laikoma birželio 23 diena, kai buvo oficialiai išleista pirmoji žaidimo dalis 1991 metais. Jūsų nustabai, šis ežiukas gali švęsti ne vieną, bet kelis gimtadienius.

Svarstoma, kad tam darė poveikį įvairių komiksų leidėjai, kurie, pavyzdžiui suklastojo įžymiojo veikėjo gimimo metus, nukeldami juos, tarkim link Kalėdų. Be to, su tokiu atkeliavusiu žaidimu kaip Sonic Generations taip pat kilo neaiškumų, kai jo kūrėjai atsisakė pakomentuoti į užduotą klausimą apie sparčiojo herojaus gimimą.

Sonic game image

Taip pat skaitykite

Komentuoti

%d bloggers like this: