Mafia game imageMafia Naujienos Tai kas liko už kadro 

Tai, kas liko už kadro: faktų, 10 faktų, kurių veikiausiai nežinojote apie Mafia seriją

Įvertinti

Atėjo dar viena diena, kai su milžinišku užsidegimu mes jums vėl norime pristatyti šviežiausią mūsų įrašą rubrikoje „Tai, kas liko už kadro“. Šiandien siūlome paganyti akis po kompanijų „Hangar 13“ ir „2K Czech“ kurtus Mafia žaidimus. Manome, kad pateikti faktai apie šią žaidimų seriją padės dar labiau praplėsti, kurį laiką jau nusistovėjusį informacijos srautą, leis iš naujo perprasti Mafia epopėjos prasmę ar tiesiog prisiminti tai, ką galbūt jau užmiršote. Taigi nieko nebelaukiam ir skaitom!

1. Ryšys su klasikiniu filmu „Krikštatėvis“ (The Godfather)

Mafia game and Godfather

Stulbinama, bet originaliosios Mafia serijos dalies aštuntoje misijoje žaidėjai gali aplankyti labai prašmatnų viešbutį, kurio pavadinimas spėkite koks?! O gi „The Corleone“ ! Teigiama, kad būtent šio viešbučio sumodeliavimui ir jo įvardijimui didelę įtaką padarė dar 1972 metų klasikinis filmas „The Godfather“.

2. Apie Mafia: The City of Lost Heaven žaidimo automobilių numerius

Mafia game image

Dėl vienos ar kitos priežasties buvo nuspręsta, jog Mafia: The City of Lost Heaven versijoje visos mašinos važinės su tais pačiais licencijuotais numeriais. Kalbama, kad žaidimo kūrėjai pasiliko ties šia mintimi, nes vos pradedant įsibėgėti XXI. amžiui turimi grafikos varikliukai nebuvo tokie pažengę ir ypatingi kaip, pavyzdžiui dabar.

3. Mafia kūrėjai gangsterių kailyje

Mafia creators as wanted in Mafia game

Patikėsite ar ne, bet kiekvienas sutiktas nusikaltėlio plakatas Mafia serijos dalyje Mafia II buvo paruoštas, atsižvelgiant pačių tuometinių kūrėjų „2K Czech“ veidus ir jų kūno fizionomiją. Tad bendrai visi minėtosios kompanijos darbuotojai tapo įsivaizduojamais nusikaltėliais žaidime.

4. Neįtikėtinai greitas Mafia II herojaus pasveikimas

Mafia 2 game image

Antrajame Mafia Sagos žaidime, vykdant misiją „Buzzsaw“ esminis dalies veikėjas Joe prasitaria, jog kitas pažįstamas gaujos narys Vito sugeba pritrenkiančiai sparčiai pasveikti nuo bet kokių sužalojimų. Tai tokia detalė, kurią labiausiai norėjo akcentuoti tie patys žaidimo kūrėjai, kalbant apie išdirbtą specialią gyvybės atsinaujinimo sistemą.

5. Dievas, kuris išgelbėjo … ką?

Mafia 2 game cover

Sklando diskusijos, kad vienas Mafia II dalies radijo stoties narys dažnai užsimindavo apie vienos nacių bazės bombardavimą, kurios sumanytojais buvo aukšto rango Didžiosios Britanijos karo generolai. Tvirtinama ir tai, jog pastarasis radijo stoties darbuotojas pavadino vėl gi nacionalinį britų himną „God save the Queen“. Keista, bet vis dėl to tokia informacija siejasi su Mafia II žaidimo laikmečiu (1945-1951), kai dar valdė karalius Jurgis VI.

6. Susitepęs policininkas

Mafia game policeman

Vos prieš kiek tai laiko buvo atskleista, kad bene ryškiausiu Mafia 3 momentu buvo tai, jog žaidimo kūrėjai pirmą kartą šios serijos istorijoje pasiryžo pavaizduoti nešvarų bei korumpuotą policininką, kurio greičiausiai dar daugelis Mafia fanų tikrai nepamirš.

7. Sunkiojo metalo atlikėjai – lenktynininkai žaidime

Mafia game race

Nesupraskite klaidingai, bet originaliojoje Mafia versijoje buvo įmanoma linksmai palenktyniauti su tokiais perkeltais į žaidimo erdvę sunkiojo metalo atlikėjais kaip Markas „Barney“ Greenway‘us ar Kirkas Windstein‘as iš grupės „Crowbar“.

8. Iš tamsos į šviesą

Mafia game picture

Du nuožmiausi gangsteriai, kurie nužudė herojų Tommį Angelo pirmajame Mafia serijos žaidime, realiai yra protagonistai iš Mafia II versijos t.y Joe Barbabo ir Vito Scaletta.

9. Grumtynių klubas, kuriam nebuvo lemta egzistuoti

Mafia game fighting

Atsižvelgiant į slaptuosius Mafia II failus, sakoma, kad šioje dalyje turėjo būti vienas svarbiausių, kada nors sukurtų grumtynių klubų. Deja, tos akimirkos nemaža dalis Mafia gerbėjų taip ir nesulaukė.

10. Stebinantys dalykai

Mafia game image

Mafia II žaidimas įprastai turėjo tokius automobilius, dainas ir kitus vertingus daiktus, apie kuriuos buvo sunku net pagalvoti. Kalbant apie garso takelio atlikėjus, reikia pabrėžti, kad Mafia II versijoje puikavosi ir tokie ano šimtmečio dainininkai kaip Ričis Valensas ir Baddis Hollis. Dėmesį traukia ir tai, kad tokių atlikėjų dainos nebuvo išleistos tais pačiais jų parašymo metais, bet dar po keletos metų. Rodos siaubinga, tačiau mūsų apmaudui taip ir nutiko.

Taip pat skaitykite

Komentuoti

%d bloggers like this: